Szkolenia

Majówkowe szkolenie Szkolenia

Majówkowe szkolenie

Tym razem majówkowe szkolenie IPO w Siewierzu. Zobacz jak szkoliliśmy nasze psy! 

Pierwszego maja, z samego poranka, uczestnicy weekendowego szkolenia z Jackiem Lewkowiczem, organizowanego przez krakowską szkołę tresury psów „HITT DOG” wyruszyli do Siewierza. To niewielkie miasteczko, położone nieopodal katowickiej trasy, w malowniczej scenerii, nieco przypominającej Bieszczady, mieszczące się w województwie śląskim. Drewniane domki, w których byli zakwaterowani uczestnicy wraz z psami znajdowały się na terenie „Zajazdu Leśnego”, wyposażonego także w basen na wolnym powietrzu, liczne boiska sportowe, a także korty tenisowe i restaurację wraz z dostępem do grilla. Sam zajazd jest zlokalizowany w centrum lasu. Z Siewierzem kojarzą się też tradycyjne, typowe dla miasteczka potrawy, jak siewierska gęś pieczona, czy żurek oraz pyszne, tradycyjne lody, które cieszyły się wielkim entuzjazmem uczestników szkolenia. Dzięki takim warunkom, majowy wyjazd nie ograniczał się tylko do treningów z psami, ale sprzyjał także i innym formom aktywności – o tym w dalszej części.

 
W samym szkoleniu wzięło udział 25 psów, różnorodnych ras. Pośród nich znalazły się psy takich ras jak owczarek belgijski (malinois oraz tervueren), owczarek niemiecki, rottweiler, bokser, cane corso, howavart, australian shepherd, czechosłowacki wilczak, pitbull red nose,  berneński pies pasterski oraz mieszańce. Szkolenie były dedykowane nie tylko psom trenującym IPO – ze względu na formę zajęć istniała możliwość ćwiczenia posłuszeństwa, śladów lub obrony – do wyboru 3 wejścia każdego dnia, w dowolnej konfiguracji dyscyplin. Psy, które w nim uczestniczyły były na różnym poziomie zaawansowania – począwszy od małych szczeniaków, które dopiero zaczynały przygodę z psim sportem, a skończywszy na psach mających już wyszkolenie IPO i trenujących pod kątem dalszych startów w zawodach.
 
 
Treningi rozpoczynały się wcześnie rano, ok siódmej. Wszyscy w pełnej gotowości oczekiwali na wyjazd na ślady. Później, bo o 10:00 rozpoczynały się treningi posłuszeństwa, na których każdy indywidualnie ćwiczył ze swoim psem. Dopiero po ich zakończeniu rozpoczynała się obrona, więc zwykle trwała ona od godziny 13:00, do późnego popołudnia.  Pracowaliśmy nad sportowymi fundamentami - jak się bawić z psem, jak odpowiednio motywować, jak wypracować koncentację. Z dnia na dzień widać było postępy, które zrobiły psy, w czasie treningów. Krótki film dopełni sprawozdanie, gdzie doskonale to widać.
 
 
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody – słońce pozwoliło cieszyć się swą obecnością tylko pierwszego i ostatniego dnia – wszyscy dzielnie brali udział w treningach, a także przejawiali inne formy aktywności. Po codziennych zajęciach, rozgrywały się jeszcze mecze piłki nożnej oraz frisbee, cieszące się wielką popularnością. Oprócz psów, w majowym weekendzie szkoleniowym wzięło udział także jeszcze jedno zwierzę – jeż pigmejski Jan zwany pacyfistą, który przyjechał wraz z owczarkiem niemieckim Kazanem i zrobił wielką furorę ciesząc się sporym zainteresowaniem. Jako pacyfista, zaniechał polowania na latające owady i konsekwentnie żywił się karmą dla kotów, która w pełni satysfakcjonowała jego podniebienie.
 
 
Nieodłącznym elementem wyjazdu każdego już wyjazdu stała się wieczorna integracja przy grillu, na którym robiły się przeróżne specjały. 
 
Jak zawsze weekend minął zbyt szybko i niemalże nagle okazało się, że już czas pakować się i wracać z powrotem do domu. W Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Szczecinie… i do innych zakątków Polski! A psy? Szczególnie te, które nie trenują bardzo regularnie, jeszcze odsypiają weekendowy wyjazd do Siewierza. 
 
 
Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj
 
Do zobaczenia wkrótce na kolejnym wyjeździe!
19 V 13
IPO Zabrze Szkolenia

IPO Zabrze

W najbliższy czwartek zapraszamy na trening obrony w Zabrzu 

23.05.2013 trening obrony w Zabrzu 

Zabrze, Pawłów, ul.Rogoźnicka 52, K.S Piast Pawłów

zapisy 601 405 931

16 V 13
IPO - Wrocław Szkolenia

IPO - Wrocław

Zapraszamy na weekend szkoleniowy 25-26.05.2013.

Zapraszamy na weekend szkoleniowy 25-26.05.2013.

Chęć uczestnictwa oraz wszystkie pytania prosimy kierować na

adres e-mail: lexi.lukova@gmail.com

 

08 V 13
Opole trening Szkolenia

Opole trening

24 maja zapraszamy na trening w opolskiej szkole tresury psów LIM. 

Zajęcia z J.Lewkowiczem odbędą się w godzinach popołudniowych na terenie Szkoły Tresury Psów LIM ( obok strzelnicy Związku Łowieckiego ) wjazd od ul. Strzeleckiej. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa mailowo pod adresem tresura@tresura.opole.pl lub telefonicznie 602 624 260.

06 V 13
Nowe kursy Szkolenia

Nowe kursy

Psie przedszkole oraz Kurs PT - spotkanie organizacyjne 22.04.2013, godz. 18.00 

Szczeniaczki mędzy 3 a 6 miesiącem życia zapraszamy na zajęcia Psiego Przedszkola, zakres szkolenia TUTAJ

Starsze psiaki zapraszamy na Kurs PT 1, czyli Pies Towarzyszący stopień I, zakres szkolenia TU 

 

Spotkanie odbędzie się 22.04.2013 o godz. 18

tel. kontaktowy 601 405 931

 

 

 
08 IV 13
Letnie obozy Szkolenia

Letnie obozy

W tym roku będą 3 letnie obozy - Gdańsk i Siewierz

3-9.06 Letni obóz IPO, Warzno k/Gdyni 

13-20.07 Letni obóz IPO, Siewierz (woj. śląskie)

17-24.08  Letni obóz IPO,  Siewierz (woj. śląskie)

więcej informacji 

05 IV 13

Szkoła tresury psów "Hittdog"
Kraków ul. Na Błoniach 7, stadion "Juvenii", tel. 601-405-931
Copyright 2012 © Szkoła Tresury psów “Hittdog”
ZOBACZ NAS NA: