Szkoła tresury psów HittDog

Szkoła tresury psów HittDog

Jeżeli chciałbyś, aby Twój pies wychodząc na spacer biegał bez smyczy, nie oddalał się od Ciebie, nie podejmował pokarmu z ziemi, nie wdawał się w awantury z innymi psami i przede wszystkim zawsze wracał do Ciebie, to dobrze trafiłeś.

Na początku odpowiedzmy sobie na kilka pytań.

 

Czy nierasowe psy również są szkolone?

Oczywiście. Nie powinieneś obawiać się zapisać na kurs tylko dlatego, że Twój pupilek nie jest rasowym psem, czy dlatego, że słyszałeś, że takiej rasy się nie szkoli, bo jest mało pojętna. Są to tylko mity, każdy pies jest w stanie nauczyć się chodzenia bez smyczy i wracania na zawołanie.

 

Czy podczas treningów stosowana jest agresja wobec psów?

Nie bijemy psów, nie stosujemy elektrycznych obroży i kolczatek. Psy pracują indywidualnie i w grupie, ucząc się życia w psiej społeczności. Psy bardzo chętnie chodzą na tresurę, gdyż zajęcia są prowadzone w taki sposób, aby sprawiały im radość i pomagały nawiązać lepsze relacje między przewodnikiem a psem.

 

Jaki to koszt i jak często odbywają się treningi?

Koszty kursów podstawowych i wyższych, są tak skalkulowane, aby nie były zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Spotkania na kursie grupowym PT odbywają się 3 razy w tygodniu. Psy ze schroniska lub adopcji otrzymują zniżkę na wszystkie rodzaje szkoleń.

 

Jakie kursy są prowadzone?

 

Psie przedszkole
 
To zajęcia dla najmłodszych, bo już od 2-go miesiąca życia szczeniaków. W skład grupowego szkolenia wchodzi nauka podstawowych komend jak: chodzenie przy nodze, siad, waruj, do mnie, noga oraz mini tor agility, socjalizacja nauka prawidłowej zabawy z psem oraz badania weterynaryjne (pokazywanie zębów). To doskonały wstęp do kolejnych szkoleń. Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się 2 razy w ciągu tygodnia. Cały kurs to 14 spotkań.
 
Kurs z zakresu posłuszeństwa
 
Stanowi ono bazę do późniejszych egzaminów takich jak PT1 lub BH oraz jest idealne dla osób, które pragną aby ich pies przychodził na zawołanie, nie ciągnął podczas spaceru na smyczy, czy zostawał na komendę w określonej pozycji i nie podchodził do innych psów, bez aprobaty właściciela – po prostu był grzeczny. W skład grupowego szkolenia wchodzą 24 spotkania, trwające ok. 45 minut, które odbywają się 3 x w tygodniu (termin zajęć ustalany w czasie zebrania organizacyjnego). Pies w czasie ich trwania uczy się chodzenia przy nodze na smyczy oraz bez niej, przywołania "do mnie" i "noga", zostawania w pozycji "siad" oraz "waruj", aportowania, zmian pozycji na komendę optyczną przewodnika (na odległość), pokonywania przeszkód, badania weterynaryjnego oraz innych ćwiczeń, a to wszystko wykonywane w rozpraszających warunkach. Szkolenie jest prowadzone metodami pozytywnymi, bez użycia klikera. Zapraszamy na nie także psy lękliwe, agresywne i problematyczne.
 
Prowadzimy również zajęcia z wielu innych kursów. Pełny zakres szkoleń mogą znaleźć Państwo klikając tutaj.
 
 

Jak się zapisać?

Najlepszą formą kontaktu jest email: lewkowicz.jacek@gmail.com. Inne formy kontaktu znajdą Państwo tutaj.

 

      


Szkoła tresury psów "Hittdog"
Kraków ul. Na Błoniach 7, stadion "Juvenii", tel. 601-405-931
Copyright 2012 © Szkoła Tresury psów “Hittdog”
ZOBACZ NAS NA: